Δημοσκόπηση

Πώς αξιολογείτε τη δομή, την εμφάνιση και το περιεχόμενο της ιστοσελίδας του σχολείου;

Σύνδεση μελών

Καλωσορίσατε στο δικτυακό τόπο

του 10ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου

Καλώς ήρθατε στον ιστότοπο του 10ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου. Μέσα από τις διαδρομές στο χώρο και το χρόνο του σχολείου μας ανοίγουμε ένα παράθυρο διαλόγου, ένα κανάλι επικοινωνίας ανάμεσα σε μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς της σχολικής μας κοινότητας και γενικότερα της εκπαιδευτικής κοινότητας.

Στόχος μας είναι αυτός ο ιστοχώρος να αποτελέσει ένα χρήσιμο μέσο που θα βοηθήσει τα παιδιά να ανταποκρίνονται στους ρυθμούς της σύγχρονης πραγματικότητας, με σκοπό την ολόπλευρη ανάπτυξή τους.

Ο ιστότοπος αυτός αποτελεί ένα παράθυρο του Σχολείου μας στον κόσμο. Το 10ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου σας παροτρύνει να γνωρίσετε το Σχολείο μας και να αντλήσετε τις πληροφορίες που θέλετε.

Κα Γκίνη Αικατερίνη

Απρίλιος

Παρασκευή

feed-image Ροή Ειδήσεων (Feed Entries)