Τα Λαζαράκια του Τμήματος Ένταξης

Οι μαθήτριες και οι μαθητές του τμήματος Ένταξης τραγούδησαν τα κάλαντα του Λαζάρου και στη συνέχεια έφτιαξαν τα παραδοσιακά Λαζαρακια.

Καλό και Ευλογημένο Πάσχα!

10η Πανελλήνια Θέση στον Διαγωνισμό "Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης Alan Turing"

Με υπερηφάνεια ανακοινώνουμε ότι 3 μαθητές της ΣΤ τάξης του σχολείου μας κατέκτησαν την 10η θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό "Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης Alan Turing". Η επιτυχία αυτή αντανακλά τη δέσμευση, τον ενθουσιασμό και την εξαιρετική προσπάθεια των μαθητών μας, καθώς και την υψηλή ποιότητα της εκπαιδευτικής διαδικασίας που υποστηρίζεται στο σχολείο μας.

Ο διαγωνισμός "Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης Alan Turing" αποτελεί μια ευκαιρία για τους μαθητές να αναπτύξουν τις δεξιότητές τους στον τομέα της υπολογιστικής σκέψης και να ανταγωνιστούν με ομάδες από όλη τη χώρα. Συνυπολογίζοντας τη σημαντική συμμετοχή στον διαγωνισμό, θα θέλαμε να τονίσουμε ότι φέτος στην προκριματική online φάση συμμετείχαν περισσότεροι από 5.800 μαθητές/μαθήτριες από σχολεία όλης της Ελλάδας, οι οποίοι/οποίες φοιτούν σε Δημόσια και Ιδιωτικά Δημοτικά Γυμνάσια και Λύκεια όλων των τύπων της Ελλάδας.

ΜΟΛΥΒΙΑ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ - 5ο ΤΕΥΧΟΣ