ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - 25η ΜΑΡΤIΟΥ

Mηνύματα για την 25η Μαρτίου (video) - ertnews.gr

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες, καλημέρα σας.

Σας ενημερώνω ότι την Πέμπτη 24 Μαρτίου 2022 στο Σχολείο μας θα γίνει σε κάθε Τάξη γιορτή για τον Ευαγγελισμό της Θεοτόκου και την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου.

Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 9:40 και δε θα λειτουργήσει το Ολοήμερο τμήμα. Παρακαλώ να μεριμνήσετε για την παραλαβή των παιδιών σας.

Αντιπροσωπεία μαθητών του Σχολείου την ίδια ημέρα θα παραστούν στην κατάθεση στεφάνων στο Μαυσωλείο των Ηρώων (11:00).

Την 25η Μαρτίου θα παρελάσουν οι μαθητές/τριες των  Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων, ντυμένοι με παραδοσιακές στολές ή την επίσημη ενδυμασία του Σχολείου.

Χώρος της παρέλασης ορίζεται η κεντρική πλατεία της Κορίνθου (έναντι του Δικαστικού Μεγάρου) και ώρα 12:00.

Oι μαθητές των παραπάνω Τάξεων θα πρέπει να παρευρίσκονται στις 11:45 στο χώρο μπροστά από το βιβλιοπωλείο ¨Βιβλιαγορά¨ φορώντας μάσκα και τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας.

Η προσέλευση και η αποχώρηση των μαθητών θα γίνει με ευθύνη των Γονέων και Κηδεμόνων.

Χρόνια Πολλά