“Καν’ το ν’ ακουστεί 2022”

10ο Δημοτικό Σχολείο Κορίνθου – 6η θέση στο διαγωνισμό“Καν’ το ν’ ακουστεί 2022”

Η χορωδία του 10ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου με το τραγούδι «Το ταξίδι σου είσαι Εσύ» (κωδικός 7309), κατετάγη στην έκτη (6η) θέση  στην κατηγορία Τραγούδι, στο φετινό διαγωνισμό   “Καν’ το ν’ ακουστεί 2022” με θέμα “Ταξιδεύοντας”. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν πενήντα εννέα (59) τραγούδια Δημοτικών Σχολείων.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές της χορωδίας του Σχολείου μας και στους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς της χορωδίας μας κ. Νικόλαο Φραγκάκη και κα Σοφία Τσίρκα αλλά και στον συνταξιούχο πρώην  δάσκαλο του Σχολείου μας κ. Νικόλαο Δημητρίου για την πολύτιμη βοήθειά του.

Στο σύνδεσμο:

και στην κατηγορία: Τραγούδια – Δημοτικά μπορείτε να δείτε τους δεκαέξι (16) πρώτους φιναλίστ και να ακούσετε τα τραγούδια.