ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

28η-Οκτωβρίου-1940

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ                 ΚΟΡΙΝΘΟΣ 25-10-2022

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Σας ενημερώνουμε για το πρόγραμμα του εορτασμού της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου που θα ακολουθήσει η Σχολική μας Μονάδα.

• Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022

Θα πραγματοποιηθεί η Σχολική γιορτή από 08:15 έως 9:40.

Οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το Σχολείο στις 9:40 με ευθύνη των Γονέων και δε θα λειτουργήσει το Ολοήμερο Τμήμα.

Στις 11:00 της ίδιας ημέρας αντιπροσωπεία μαθητών θα μεταβεί στον ιερό ναό του Αποστόλου Παύλου, όπου θα γίνει κατάθεση στεφάνου στο Μαυσωλείο των Ηρώων. Οι μαθητές θα μεταβούν με ευθύνη Γονέων και Κηδεμόνων και εκεί θα είναι υπεύθυνος εκπαιδευτικός του Σχολείου μας.

• Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022

Οι μαθητές  των  Ε΄ και ΣΤ΄ Τάξεων θα πρέπει στις 11:45 να βρίσκονται μπροστά από το βιβλιοπωλείο ¨Βιβλιαγορά¨ όπου θα τους περιμένουν οι υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου για να παραταχθούν για την παρέλαση.

Η προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών στο χώρο της παρέλασης θα είναι με ευθύνη των Γονέων και Κηδεμόνων.

Θα δοθούν και προφορικές οδηγίες στους μαθητές από τους Εκπαιδευτικούς των Τάξεων.

Χρόνια Πολλά

Ζήτω η 28η Οκτωβρίου 1940