ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ   ΔΙΑΚΡΙΣΗ   ΜΑΘΗΤΩΝ  ΤΟΥ 10ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ  ΣΧΟΛΕΙΟΥ  ΚΟΡΙΝΘΟΥ

Στο Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Τάε Κβον Ντο που διεξήχθη στη Χαλκίδα στις 4 Νοεμβρίου  2022, τρεις μαθητές/τριες του Σχολείου μας είχαν πολύ σημαντικές διακρίσεις και συγκεκριμένα:

• Ο Χρήστος Βαΐου, μαθητής της ΣΤ΄ Τάξης, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία των 57 κιλών.
  • Η Αδάμ Ελένη, μαθήτρια της ΣΤ΄ Τάξης, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 41 κιλών και
  • Η Καρσιώτη Μαρία, μαθήτρια της ΣΤ΄ Τάξης, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 51 κιλών.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές/τριες για αυτή τους τη διάκριση και τους ευχόμαστε ακόμη περισσότερες και μεγαλύτερες  επιτυχίες. Πολλά συγχαρητήρια και στις οικογένειες των μαθητών/τριών που έδωσαν τη δυνατότητα στα παιδιά τους να ασχοληθούν με τον Αθλητισμό. Ευχόμαστε οι επιτυχίες  των παραπάνω μαθητών/τριών να αποτελέσουν αφορμή για ενασχόληση και άλλων μαθητών/τριών  με τον αθλητισμό.