Η ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Η αίθουσα πληροφορικής του Σχολείου μας σε πλήρη δράση.

Κατά το τρέχον σχολικό έτος με χρήματα του ταμείου του Σχολείου, προμηθευτήκαμε τρεις νέους σταθερούς Ηλεκτρονικούς Υπολογιστές που διευκολύνουν πολύ τους μαθητές και τον εκπαιδευτικό πληροφορικής στην διεξαγωγή του μαθήματος. Συγχρόνως αναβαθμίσαμε και όλους τους υπόλοιπους σταθερούς Ηλεκτρονικούς Υπολογιστές του εργαστηρίου μας. Τα έξοδα και εδώ καλύφθηκαν από το ταμείο του Σχολείου. Το σημαντικότερο όμως είναι ότι ο εκπαιδευτικός πληροφορικής του Σχολείου μας κ. Φραγκάκης  Νικόλαος έκανε μόνος του και εθελοντικά όλη την εργασία που απαιτούνταν για την αναβάθμιση των υπολογιστών, αφιερώνοντας πολύ χρόνο πέραν των διδακτικών του καθηκόντων.

Ευχαριστούμε θερμά τον εκπαιδευτικό πληροφορικής του Σχολείου μας κ. Φραγκάκη  Νικόλαο που μας έκανε να αισθανόμαστε υπερήφανοι για την αίθουσα πληροφορικής του Σχολείου μας.